Türkiye’de Olacak Şey

Tarih: May 30 2014

Olacak Şey

Sünnetçi Vali

Gölyazı Köyü, Uluabat, Bursa

Tarih: May 30 2014

Gölyazı Köyü

Köy Kıyısından

Ağlayan Çınar

Gölyazı, Uluabat Gölü, Bursa

Köy Gecesi

Vergi ve Kaçakçılık

Tarih: May 30 2014

Neden kaçakçılık Türkiye’de bu kadar popüler? Nedeni basit; Yüksek vergi ve devlet payı! Bu malların satışında illegal olarak devleti aradan çıkartırsanız, kalan yüksek fark kazancınız olur. Hem de vergisiz!  Haliyle büyük paralar dönmeye başlayınca, iş bireysellikten çıkıp organize hale gelir. Buyurun size maf­ya. İçerisinde rant barındıran her alan mafyanın ilgi alanı içine girmektedir. Mafyayı aramanıza gerek yoktur. O gelir, yerleşir.  Devlet koruyamıyor mu? Hukukta boşluklar mı var? Herhangi bir mal piyasada yok mu? Yasak mı? Yük­sek katma değer ve vergiler yüzünden büyük kazançlar mı var? Para mı aklamak gerekiyor? Mafyayı o alanda görebilirsiniz.

1980 Özal öncesi Türkiye örnekleri önemlidir. O yıllar yasak ve yokluk dolu. Başta yabancı sigara ve iç­ki olmak üzere birçok mamul ve yarı mamul, sanayi ürünü kaçak olarak ülkeye giriyor. Nitekim gümrük teşkilatından işbirlikçilerin yardımlarıyla bu ürünlerin yurda sokulması ve pazarlanması ile olağanüstü kazançlar sağlandı. Bugünün bazı zenginlerinin temeli bu işlerle atıldı.  Dövizin Merkez Bankası’nın tekelinde tutulduğu 1980 öncesinde, yine yurt dışından döviz toplayıp bunu ihtiyacı olan sermayedar kesimine yüksek fiyattan satmak mafyaya ciddi getiriler sağlamıştı. Ancak ser­bestlik başlayınca mafyanın bu kolu kendi kendini fesh etti. Gerek kalmadı.

Bugün sebepler değişti ancak sigara halen gözbebeği. Yüksek vergiler nedeniyle tahminlere göre Tür­kiye’ye yılda 1.5 milyar paket kaçak sigara girmekte. Çoğu da sahte. Mafyanın yerini PKK başta olmak üzere diğer terörist örgütler almış durumda.  Kuzey Irak’ta, Peşmergelerin hakim olduğu Bağdat, Süleymaniye, Erbil ve Duhok’ta kurulan fabrikalarda ve evlerde binlerce kişinin Çin malı küçük makinelerle, Türk markaları dahil sahte sigara üretip Türki­ye’de satılıyor. Bunların üretim, nakliye, verilen rüşvetler gibi masrafları düşüldükten sonra bıraktıkları kâr 3 milyar dolar. Sadece sigaranın!  Kısaca vergi nedeniyle yapılan her zam sonrası, devlete 1 gidiyorsa, kaçağa 3 gidiyor. Bu yüzden PKK bitmez. Bu işte büyük para var.

(Murat Muratoğlu)

Sarılı Gülü

Tarih: May 30 2014

Sarılı Gülü

Neden Hiç Düşünülmüyor?

Tarih: May 30 2014

Sorulmayan Sorular 3

Sorulmayan Sorular 10

Sorulmayan Sorular 2

Sorulmayan Sorular 1

Sorulmayan Sorular 6

Sorulmayan Sorular 4

Kerbala, September 25, 2011

Sorulmayan Sorular 5

Sorulmayan Sorular 15

Sorulmayan Sorular 14

Sorulmayan Sorular 12

Sorulmayan Sorular 13

Sorulmayan Sorular 11

Sorulmayan Sorular 8

Sorulmayan Sorular 7

Sorulmayan Sorular 9

Ahirzaman, kafirin yapmadığı zülümleri müslümanların müslümanlara yaptığı zamandır. Müslüman diye anılan bu insanlar, kimler için ölüyor, kimleri öldürüyor, neden öldürüyor? Neden hiç düşünülmüyor! Ceplerini doldurmak ve koltuğuna yaslanmak isteyen münafıklara nasıl kukla olabiliyor bu müslümanlar? Dünya ve ahiret ilminde nasıl bu kadar cahil kalınabiliyor?

Hadislerle sabittir ki: Ahirzamanda inananların en büyük düşmanı şeytan değil içlerindeki nefistir. Hal böyleyken, ahirzamanda müslümanları saracak fitne ateşinin de en büyük kaynağı da yine müslümanlar içerisindedir!

Acıda olsa madem böyle bir gerçek var; dua etmekten ve derin gaflet uykusundan uyanmaktan başka kurtuluş yolu yok!

Bayrak

Bahçe Gezintisinde

Tarih: May 29 2014

Bahçe Gezintisinde

Bir Dakikalık Ömür

Tarih: May 29 2014

Bir Dakikalık Ömür 3

Bir Dakikalık Ömür 5

19 haftalık doğan erkek bebek Walter Joshua Fretz sadece 1 dakika yaşayabildi.

Bir Dakikalık Ömür 4

Bir Dakikalık Ömür 2

Bir Dakikalık Ömür 1

Kanalizasyon Lambası, Cologne, Almanya

Tarih: May 29 2014

Almanya Kanalizasyonu


   Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.

Site Hakkında