Baya Weaver

Tarih: Nis 30 2014

Baya Weaver

Red Wattled Lapwing

Tarih: Nis 30 2014

Red Wattled Lapwing

Made In America

Tarih: Nis 30 2014

Evet, çok net ve açık: Mısır’da 528 değil, 683 değil, 37 değil, bir tek idam olsa, bir tek müebbed olsa, bunların tamamı ABD hesabına yazılacaktır. Sisi’nin taşeron bir cani olduğu, Amerika’nın himayesi altında darbe yaptığı ve yüzlerce insanın idamına imza atabilme cüretini ancak ve ancak ABD’den en azından göz yumma işareti alarak gösterdiği noktasında en küçük bir şüphe duymamak gerekiyor. Türkiye dışındaki dünyadan henüz insanca bir ses yükselmiş değil. Evet, çok doğru, Batı dünyasının yüreği, karaya vurmuş balinalar için harekete geçerdi, ama Mısır’da 10 dakika içinde verilen ve her on saniyeye bir ölüm kararının düştüğü idamlar karşısında bir yürek sesi çıkmadı henüz. Utanç verici bir suskunluk gözleniyor Batı dünyasında.

Neden Batı dünyasının yüreğini sorguluyorum, çünkü İslam dünyasında olan bitenlerle çok ilgiliydiler, çünkü İslam coğrafyasına demokrasi gelmesi gibi bir gündemleri vardı, çünkü İslam coğrafyasında, despotik yönetimlerin gitmesini ve hukukun üstünülğünün hayata geçmesini istiyorlardı. Baksanıza Alman Cumhurbaşkanı gelmiş Türkiye’de hukukla niye problemlisiniz? diye soruyor. Ne olmuş? Twitter kapatılmış! Alman Cumhurbaşkanı şu sıralar Mısır’a gidip Ne yapıyorsunuz siz? Elleriniz neden bu kadar kanlı? diye sorsa ya. Obama Kahire’ye gelip, Ne oluyor burda? Böcek mi eziyorsunuz? diye sesini yükseltse ya.

İslam dünyasında halk iradesinin yükselme yönü boğazlarına durdu, onu Mısır’da Sisi gibi bir katilin eliyle İhvan’a jenosid uygulamakla, Suriye’de Esed’in varil bombaları ile bir ülkenin insan ve medeniyet birikiminin yokedilmesiyle çıkarıyorlar. Yoksa Mısır’la, Suriye ile hiç ilgileri yok mu? Ben hiç ilgileri olmayan bir dünya ile ilgilenmelirini istiyorum Batılı ülkelerden? Saddam Kuveyt’e işgal birlikleri gönderdiğinde Amerika bunu savaş sebebi saymadı mı? Şu anda Amerika Irak’tan savaş tazminatı olarak günde 4 milyon varil ve varili, o da üretim sarafı olarak sadece 10 dolara petrol almakta değil mi? Suudi Arabistan hele, bölgede Amerikan çıkarlarını engellemeye kalksın, kaç darbe ile karşılaşır ve kaç idam gelir peşinden tahmin etmek zor mu? Ne oldu da Amerika, adeta aklını yemişçesine darbenin demokrasiyi kurtarma hareketi olduğu na hükmetti ve böyle yüzlerce idamı görmez oldu? Çünkü İhvan, Amerikan formatına göre bir Mısır – Suriye – Filistin vadetmedi?

Zordur İslam dünyasının İslam dünyası olması? Zordur Türkiye’nin Türkiye olması. Zordur bu coğrafyanın 100 yıllık prangadan kurtulması. Hegemonik küresel güçler bütün kurguyu kendi çıkarlarına göre tanzim ederler. Kan gerekiyorsa kan dökerler. Çifte standartsa çifte standarttır. Çıkarlarına uygunsa, mesela düşmanlarını kuşatma ya da adamlarını koruma amacına denk düşüyorsa, insan hakları söylemini dillendirirler, birilerini yoketmek gerekiyorsa, onu idama götürecek gerekçe üretirler.

(Ahmet Taşgetiren)

Önce Osmanlı Sonra Türkiye

Tarih: Nis 30 2014

Geçmişte Osmanlı 24 milyon kilometre kare idi. Şimdi ise 33 misli küçülmüş haldeyiz. Ülkeyi bölmek isteyenler İsrail, ABD, Almanya ve diğer emperyalist güçlerin uşağıdır. Ancak unuttukları bir şey vardır. Selçuklu ve Osmanlı tam bin yıl İslamiyete ve Müslümanlara hizmetle şereflendi.  Ermeniler isyan etmeseydi şu anda Türkiye’de 7 milyon Ermeni refah içinde olacaktı. İlahi cezaya çarptırıldılar. Rumlar isyan ve ihanet etmeseydi, şu anda 11 milyon Rum Türkiye’nin kaymağını yiyen etnik grub olacaktı.  Kürdistan, Büyük İsrail planının ara hedefidir.  İslamiyette kavmiyetçilik yoktur. Kabirde sorulan sorulardan biri de milletin nedir sorusudur. Ancak bu soruya verilecek cevap Millet-i İslamdır, olacaktır.

Gaybı bilemem ama bu millete ihanet edenlerin sonu hüsran olmuştur.  Mısırlı din alimi Muhammed El Gazali Mescid-i Aksa’nın Yahudiler tarafından işgalinin üzerinden 25 sene geçmesi dolayısıyla verdiği konferansta şu sözleri söylemiştir: Şu bir hakikat ki, Müslümanlar Osmanlı Hilafet Devletine ihanet ettiler. İngilizler Mısırlı gençleri altın ile Osmanlıya savaşmak için satın aldılar. Ve bağımsızlık vaad ettiler.  Bir milyona yakın Mısırlı ve bunların çoğu çiftçi hilafet devletini parçalamak için altın aldılar. Ve Müslüman Türkler perişan oldular. Türklere ihanet eden Araplar da perişan oldular. Mısır’ın eski dışişleri bakanlarından birinin itirafı şöyledir: “Mısır altın çağını Osmanlı devrinde yaşadı” William Eckland’ın yaptığı araştırmaya göre: “1700- 1992 yılları arasında yapılan 472 savaşta 102 milyon insan ölmüştür. Bunların 46 milyonu sivildir. Savaşın 450’sinin çıkışında İngilizler doğrudan ya da dolaylı yollarla rol almışlardır. Bu savaşların çoğu din, mezhep ve etnik kökenli olarak çıkartılmıştır. Jewish Conspiracy and The Müslim World adlı eserin 25. Sayfasında şu bilgiler yer almaktadır: “Siyonist Yahudi Saloman Mansur’un ABD’ye gönderdiği raporda Biz Türklerden Kudüs’te bir parça arazi almak için izin istemiştik. Bunun için milyonlarca altın teklif ettik. Ama Sultan Abdülhamid Han, adamlarımızın bu teklifini red ettiği gibi onları huzurundan kovdu da. Şimdi emin olun ki, biz mağrur Osmanlıyı yerin dibine geçireceğiz. Ve kibirli Türk milletini de İslamiyetten koparıp Kızılderililerden daha beter duruma düşüreceğiz.”  Siyonistler 1897 Basel toplantısında Thedor Herz’in teklifi ile Osmanlı Devletinin ve dolaylı olarak İslam İmparatorluğunu yıkma, parçalama ve Türkleri İslamiyetten koparma kararı aldı. Bu karar Siyonist ve masonlarla gerçekleşti. Şu anda ise, Türkiye’yi ve Türkiye’nin şahsında İslam Dünyasını paralel yapı tartışmaları ve sityaset ile yıkmaya çalışıyorlar.

(M. Necati Özfatura)

Başkadır

Tarih: Nis 30 2014

Başkadır

Tarım İlaçları ve Arı Ölümleri

Tarih: Nis 30 2014

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, yanlış ilaçlamanın arı ölümlerine neden olduğunu vurgulayarak, Avrupa’nın yasakladığı bazı tarım ilaçlarının Türkiye’ye girdiğini, bunun da arılar tarafından çok tercih edilen pamuk, ayçiçeği gibi bitkilerde kullanıldığını belirtti. Avrupa’nın kullanmadığı bir ilacın Türkiye’de de kullanılmaması gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, şöyle devam etti: “Biz ülkemizde yasaklansın istiyoruz fakat hala bazı üniversite hocaları ‘Avrupa’nın stokları ne olacak’ diye bize soruyor. Böyle bir bilim dünyası ile çalışmak zorunda kalıyoruz. Avrupalının kendi ülkesinde kullanmadığı ilacı biz de kullandırtmayacağız, bu konuda mücadeleye devam edeceğiz. O ilacı attığınız toprak kirleniyor. Üç yıl sonra bile o toprakta çıkan ottan arı toz alsa ölüyor. Onun için bu işi çok ciddi tutmamız lazım. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu konuda çok hassas ancak bilim adamları bazen yanlış yönlendiriyor. Türkiye arıcılığının en büyük düşmanı tarım ilacıdır.”

Balın Sahtesi Olmaz!

Bahri Yılmaz, balı arıların yavruları için yaptığını, sahtesinin olamayacağını vurgulayarak, “Balın sahtesi olmaz. İnsanlar glikoz şurubunu (mısır şurubu) bal diye satıyor” diye konuştu. Yılmaz, Avrupa’da mısır şurubunun şeker üretimine oranının yüzde 2, Türkiye’de ise kotanın yüzde 10 olduğunu, Bakanlar Kurulunun da yüzde 5 artırma yetkisi bulunduğuna dikkati çekti. Türkiye’nin yılda 2.5 milyon ton şeker ürettiğini, bunun 375 bin ton glikoz şurubu anlamına geldiğini kaydeden Yılmaz, “Ürettiğimiz yıllık bal 94 bin ton, bununla nasıl rekabet edeceğiz” dedi. Mahkemelik durumda bulundukları bir firmanın askeriyeye bile bal diye mısır şurubu sattığını söyleyen Yılmaz, “İhbar ettik, analizlerini yaptırdık ve bir seferde 40 tenekeye eşdeğer balı iade edildi. Askeriyeye bile glikozu bal diye satıyor” diye konuştu.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Türkiye’ye İran üzerinden kontrolsüz bal girişi yapıldığını bildirdi. Asya Arıcılar Birliği Konferansı için geldiği Antalya’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Yılmaz, Türkiye’nin 6.5 milyon arı kovanı bulunduğunu, yılda yaklaşık 94 bin ton bal üretildiğini söyledi. Türkiye’nin bal üretiminde kendi kendine yeten bir ülke olduğunu, yasal yollardan Türkiye’ye bir gram dahi bal gelmediğini bildiren Yılmaz, İran üzerinden ise zaman zaman kaçak şekilde bal girişinin yapılabildiğini ifade etti. Yılmaz, “Balda en büyük üretici Çin’den bile ithalat yapılmıyor ama İran üzerinden yasal olmayan yollarla geliyor olabilir, bu bizi rahatsız ediyor. Ülkemize kontrolsüz hiçbir ürünün girişinin olmaması gerekiyor diye düşünüyoruz” dedi.

Cunta İdamı

Tarih: Nis 30 2014

Cunta İdamı

Suriye Savaşında MHP

Tarih: Nis 30 2014

Suriye Savaşında MHP


   Sorunlar, bizim bilgeliğimizi ve cesaretimizi ortaya koyar.

Site Hakkında