Beyaz İzler

Tarih: Ara 31 2013

Beyaz Düşler

Işık Isısı

Tarih: Ara 31 2013

Işık Isısı

Karadul Saldırısı

Tarih: Ara 31 2013

Karadul Katliamı

Rusya’nın Volgograd kentindeki tren istasyonuna bir karadul tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Rus yetkililer, saldırının amacının Soçi’de düzenlenecek 2014 Kış Olimpiyatları’nı iptal ettirmek olduğunu söyledi. Volgograd kentindeki tren istasyonunda dün meydana gelen patlamada ölenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Volgograd’dan bu sabah bir patlama haberi daha meydana geldi. Bu kez bir troleybüste yaşanan saldırıda ise 10 kişi öldü.

İddialara göre saldırı intihar bombacısı olan ve karadul denilen kadınlardan Oksana Aslanova tarafından yapıldı. Aslanova’nın iki defa evlendiğini ve her iki kocasının da Rusya tarafından öldürüldüğünü ileri sürdü.

Gar Patlaması

Russia Lockdown

Rüzgar Kaç Yıl Sürecek?

Tarih: Ara 31 2013

Rüzgarlardan

1973 yılında yayına başlayan Amerikan yapımı pembe dizi Yalan Rüzgârı (The Young and the Restless) hala devam ediyor. Kirli çamaşırların ortaya döküldüğünde başlayan Yolsuzluk Rüzgarları kaç yıl sürecek?

Kara Para Beyazlatma

17 Aralık’ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk soruşturması başlamadan haftalar önce Bank Asya yetkililerinin operasyondan haberdar oldukları ve bankanın tüm mevduatını dövize yatırdığı iddia edildi.

Bank Asya tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: Bilindiği üzere, Bankamız aleyhine 22 Aralık 2013 tarihinden itibaren süregelen gerçeğe aykırı, olumsuz yayınlar ve paylaşımlar yapılmaktadır. Söz konusu haber ve paylaşımlar, gün geçtikçe karalama kampanyasına dönüştürülmüş ve doğrudan Bankamız itibarını hedef alır hale getirilmiştir. 30 Aralık 2013 tarihinde Akşam Gazetesi’nde yayımlanan haberde de; Bankamızın Genel Müdürü Sayın Ahmet Beyaz’ın bazı şahıslar ve oluşumlar ile irtibatlandırılarak kamuoyuna lanse edilme çabası yer almaktadır. Bu ve benzeri haberlerde Sayın Ahmet Beyaz’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Bankalar Yeminli Murakıbı olarak görev yaptığı dönemde BDDK’nın görevlendirmesi ile kendisinin yürüttüğü bir inceleme ile ilgili olarak 2005 yılı itibariyle başlatılan ve hâlihazırda sonuçlanmamış adli süreç üzerinden haksız bir karalama kampanyası yürütülmektedir.

Dersini Almayan İnsanlık

Tarih: Ara 31 2013

Garip Ders

Yılbaşı Katliamı

Tarih: Ara 31 2013

Yılbaşı Katliamı

Edep Yâhu

Tarih: Ara 31 2013

Şuursuzluk, aç gözlülük sınır tanımaz oldu. Kimisi bir dilim ekmek uğruna çöplük kurcalarken. Daha bir hafta önce Konya Ereğli’de camsız ve çerçevsiz evde henüz 40’ı çıkmadan zatürreden hayatını kaybeden Ayaz bebek, “300 bin lira değerinde altın elbise” peşinde koşan insanlarla aynı ülkede nefes alıyordu. Fiyatı 300 bin lirayı bulan altın elbiseler üretiliyor artık ülkemizde. Bu işe koyulan kuyumcu halinden son derece memnun. Şimdiye kadar 8 kişi bu açgözlülüğe tenezzül etmiş. Sırada bekleyenler varmış. Ama bir de edep diye birşey var. Unutmamak gerek. Aldığınız nefesten, giydiğiniz altın elbiseye kadar her şeyden hesaba çekileceksiniz.

Altınlı Elbise

Kahramanmaraşlı bir kuyumcunun ürettiği 78 bin parça altından oluşan 3 kilogram ağırlığındaki altın elbise, 300 bin lirayı bulan satış fiyatına rağmen 8 müşteri tarafından alındı. Kuyumculuk şirketinin sahibi Ahmet Atakan, yaptığı açıklamada, kimsenin cesaret edemediği tasarımlar yaptıklarını ve özellikle Ege Bölgesi’nde satışa sunduklarını belirtti. Yöresel takılara ağırlık verdiklerini, 6 ay önce de altın elbise tasarlamaya başladıklarını anlatan Atakan, son tasarımlarının da 22 ayar altından oluştuğunu dile getirdi. Atakan, “Elbisenin şu andaki fiyatı 300 bin lira civarında” dedi. Altın kasalarında sakladıkları elbise satışının gayet iyi gittiğini anlatan Ahmet Atakan, “Satamayız dedik ama satışı da güzel oldu. Şu ana kadar 8 tane sattık. Siparişlerimiz var, yapmaya ve satmaya devam edeceğiz. Bu yıl sonuna kadar da toplam 10 tane altın elbise satmış olacağız. Bu elbiseyi almak için sırada bekleyenler de var. Ekonomik kriz, dolar ve altın fiyatındaki değişimler fark etmiyor, farklı bir şey yaptığınızda hepsini aşabiliyorsunuz “ dedi. Müşterilerini gizli tuttuklarını ancak talebin daha çok iş adamları ve aşiret ağalarından geldiğini dile getiren Atakan, elbisenin uzunluğuna, giyecek kadının kilosuna göre elbise fiyatının değiştiğini, 700-800 bin liralık yeni bir elbise üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Aynı Hata

Tarih: Ara 30 2013

Bir gün Temel ve arkadaşı Dursun, sinemada film izliyorlarmış.

Filmin en heyecanlı sahnesi. Bir at, üzerinde bir adam olduğu halde, hızla uçuruma doğru gidiyormuş.

Tam bu sırada, Dursun; “Temel, bence uçurumdan aşağı uçacaklar” demiş.

Temel; “Bence uçmayacaklar” deyince, iki arkadaş iddiaya tutuşmuşlar.

Sonuçta; “At, üzerindeki adamla birlikte uçurumdan aşağı yuvarlanmış” ve iddiayı Dursun kazanmış.

Dursun, iddiayı kazanmış ama, vicdan azabı çekmeye de başlamış ve Temel’e itirafta bulunmuş;

Temel, ben hile yaptım. Çünkü ben bu filmi daha önce seyretmiştim.”

Temel, hemen atlamış; “Ben de seyretmiştim de, aynı hatayı tekrar yapacağını zannetmiyordum.”


   Zeka, aşırı dikkattir.

Site Hakkında