Zeki Katil

Tarih: May 31 2016

İstanbul Tuzla’daki Fatma Kayıkçı cinayetinin ardından film senaryolarını aratmayan bir seri katil hikayesi çıktı. Kayıkçı’nın katilinin, 3 yıl önce, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın TÜBİTAK’ta çalışanı oğlu Göktuğ Demirarslan ile genç mühendisin sevgilisini silahla öldürdüğü anlaşıldı. Cinayetin ardından Portekiz’e gittiği belirlenen ODTÜ Biyoloji Bölümü doktora öğrencisi Atalay Filiz’in öğrenciyken de ERASMUS kapsamında gittiği Fransa’da bir cinayete karıştığı ortaya çıktı. Kırmızı bülten ile arandığı, Furkan A. adına düzenlenen sahte kimlikle Tuzla’da saklandığı öğrenildi. Son cinayet sonrası soruşturmasını derinleştiren polis şoke eden detaylara ulaştı. Atalay’ın Galatasaray Lisesi’ndeki hocalarıyla konuşan cinayet bürosu dedektifleri “Atalay çok zeki bir çocuktu. Okulu dereceyle bitirdi. O kadar zekiydi ki onu bir ıssız bir ormana koysanız bile hayatta kalmayı başarırdı” yanıtını aldı. İşte halen firarir olan bir seri katilin gerçek hikayesi:

Seri Katil Zeki

Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı; geçtiğimiz hafta, Tuzla Postane Mahallesi, Tarih Sokak’ta esrarengiz şekilde ortadan kayboldu. İddiaya göre, 2 çocuk annesi, 40 yaşındaki Tarih öğretmeni Kayıkçı, öğlen saatlerinde, çocuklarını okuldan almak için evinden çıktı. Ancak, okula uğramayan Fatma Kayıkçı bir daha evine dönmedi. Ailesinin başvurusu üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Polisin yaptığı çalışmalarda, bina sakinlerinin, öğlen saatlerinde bağrışma sesleri duyduğu bilgisine ulaşıldı. Sesin, binanın girişindeki bir daireden geldiği bilgisi üzerine, polis evin zilini çaldı. Ancak kapıyı açan olmayınca polis, şüpheliyi araştırmaya başladı. Bina sakinleri, dairede Furkan A., adında bir kişinin kaldığını ve Fatma Kayıkçı’nın eşinin yanında çalıştığını belirtti. Fatma Kayıkçı’nın eşi Gani Kayıkçı’nın ifadesinde, “ Furkan, 3 yıl önce yanımıza geldi; temiz yüzlü bir çocuktu. Yanımıza aldık, sigorta istemedi, kalacak yeri yoktu. Bizde boş olan daire girişinde oda verdik” dedi.

Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen dedektifler, şüphelinin büyük bir valiz ve çantayla evden çıktığını tespit etti. İki çocuk annesi bulunamayınca dedektifler cinayet ihtimali üzerine araştırma başlattı. Şüpheler, Furkan A., üzerinde yoğunlaşırken, mahalle sakinleri, Fatma Kayıkçı’nın cesedini, 3 gün önce evine 500 metre uzaklıktaki yeşil alanda bulundu. Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından ceset Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderildi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Kayıp Şahıslar Büro Amirliği’nin yanı sıra, Cinayet Masası da soruşturmaya dahil oldu. Dedektifler, Furkan A.’nın kimliği üzerinde yoğunlaştı. Şüphelinin fotoğrafından ve parmak izinden asıl kimliğinin yüksek lisans öğrencisi Atalay Filiz, olduğu tespit edildi. Dedektifler’in yaptığı araştırmada, Galatasaray Lisesi’ni dereceyle bitiren, ODTÜ Biyoloji Bölümü doktora öğrencisi Atalay Filiz’in, 16 Eylül 2013 tarihinde Ankara’da bir cinayete karıştığı belirlendi. Babası pilot olan Atalay Filiz’in, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı, Korgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın, TÜBİTAK’ta mühendis olan oğlu, 24 yaşındaki Göktuğ Demirarslan ile 23 yaşındaki Rus Elena Radchikova’yı öldürdüğü ortaya çıktı. Ankara’da Eryaman Atakent Mahallesi Vadi Sitesi önünde, çocukluk arkadaşı Demirarslan’ı öldüren Atalay Kılıç’ın olay günü kadın elbisesi ve başörtü taktığı iddia edildi.

Polisin araştırmalarına göre, Atalay Filiz, 2010 yılında, Göktuğ Demirarslan’la Erasmus için Fransa’ya gitti. Paris’te Rus Olga Seregina ile tanışarak sevgili oldu. Seregina, arkadaşı Elena Radchikova’yı sevgisi Atalay Filiz ve Göktuğ Demirarslan’la tanıştırdı. İddiaya göre, Aralay Filiz’in gönlü Radchikova’ya kaydı, ancak karşılık bulamadı. Göktuğ Demirarslan, Elena Radchikova ile çıkmaya başlayınca 2 arkadaşın arası bozuldu.İkilinin arasını yaptığı iddia edilen Olga Seregina, 2011 yılında, esrarengiz şekilde ortadan kaybolurken, Göktuğ Demirarslan, sevgilisi ile Türkiye’ye döndü. Geriye dönük bilgileri inceleyen polis, Radchikova’ya platonik aşk besleyen Atalay Filiz’in kız arkadaşını öldürmüş olabileceği ve ilk cinayetini Fransa’da gerçekleştirmiş olma ihtimali üzerinde duruyor. İstanbul Polisi. Ankara, Emniyet’i ve istihbarat kayıtları ile iletişime geçince yeni bilgiler elde edildi. İddiaya göre, Atalay Filiz, cinayetin ardından Kütahya’ya gitti. Daha sonra ise Portekiz’e gitti. Burada bir otele yerleşen Filiz’in kaçak yollarla Türkiye’ye döndüğü belirlendi. Filiz’in Tuzla’daki restoranda saklandığı anlaşıldı.

Atalay’ın lise öğretmenleri ile de görüşen cinayet bürosu dedektifleri şoke eden detaylara ulaştı. Galasataray Lisesi’ndeki öğretmenlerinin Atalay’ı “Çok zeki bir çocuktu. Okulu dereceyle bitirdi. O kadar zeki ve yetenekli bir öğrenciydi ki onu ıssız bir ormana bıraksanız bile orada ağaç kabuğu, yiyerek hayata tutunabilindi” diye tanımladıkları öğrenildi. Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polis, son cinayetinde Tarih Öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldüren Kılıç’ın, cesedi taşıdığı valizin yanı sıra elinde bir çanta olduğunu belirledi. İl dışına kaçtığı değerlendirilen şüphelinin yakalanması için dedektiflerin çalışmaları sürüyor.

Gariban Katil

Teneke Hastalığı

Tarih: May 31 2016

Yıllar önce annem anlatmıştı. Her halde 60 yıl önce gerçekleşmiş bir olaydır. Köyde yalnız yaşayan varlıklı bir kadına bir gün iki falcı kadın gelir fal bakmak ister. Kabul görmeyince de: “Aaa sende teneke hastalığı var” diye şüphe verirler. “Nereden anladınız ki” diye merakla sorar kadın. “O bizim işimiz” cevabını aldığı kalpazanlara tedavi yöntemlerini sorar. Belli ki kadın tezgahı yutmuştur. Yanlarında getirdikleri yağ tenekesinin başına geçirilmesine razı olur kadın tedavi uğruna! Bir taraftan da hızla artan tempoyla tenekeye odunla vurmaktadır falcı. Diğer falcı ise fırsat bu fırsat deyip evin değerli eşyalarını çuvala doldurmaktadır. Derken tedavi biter, varlıklı kadının sersemleşen başı kendine geldiğinde soyulduğunu anlar. Aradan 60 yıl geçmiş, teneke hastalığı şekil değiştirerek aramızda dolaşıyor. (Ali Rıza Malkoç)

Ayı Hikayesi

Tarih: May 31 2016

Ayı Besleyen Aile 1

Rusya’da bir çift 23 yıldır evcilleştirdikleri ayıyla yaşıyor. Svetlana ve Yuriy Panteleenko çifti, Stephan adını verdikleri ayıyı sadece 3 aylıkken sahiplendi. Şimdi 23 yaşında ve 136 kilo ağırlığında olan Stephan, Panteleenko çiftinin çocuğu gibi yıllardır onlarla yaşıyor. 2.1 metre uzunluğunda olan Stephan’ı doyurmak için günde ortalama 25 kilo taze balık, sebze ve yumurta veriliyor.

Ayı Besleyen Aile 2

Beyaz Rusya Ormanlarında

Tarih: May 31 2016

Beyaz Rusya Ormanlarında

Fil Kazası

Tarih: May 31 2016

Fil Kazası

Bear and Child

Tarih: May 31 2016

Bear and Child

Göl Kıyısında

Tarih: May 30 2016

Göl Kıyısında

Güç Testi

Tarih: May 28 2016

Güç Testi


   İnsan ile insan arasında fark vardır. Bir demirden hem nal, hem de kılıç yaparlar.

Site Hakkında